Caffitaly systém kávovarů na kapsle (na některých trzím znám jako Caffita systém) je původní koncept domácích espresso kávovarů stejnojmené italské firmy Caffitaly System SPA. Systém byl v minulosti milně považován za propretiální koncept kávovarenské legendy Gaggia (nyní již pouze paktující s firmou Illy). Tento systém je znám v celé řadě zemí pod různými jmény a výrobci. V ČR, Něměcku, Rakousku a Slovensku jde o Tchibo Cafissimo. V Holandsku o Princess, v Izrali Espresso Club nebo Löfbergs Lila ve Švédsku.

Kávovary systému Caffitaly

Jak už bylo naznačeno v sekci Tchibo Cafissimo, kávovary systému Caffita existují dvojího druhu: s parní tryskou a bez ní. Zajímavé nabídky lze sehnat přímo na stránce caffitaly.com, kde velmi často narazíte na akční slevu (nyní je kávovar + 50kapslí za 79 Euro). Kávovary nabízí celá řada firem: Princess, Tchibo, Gaggia, Saeco, Severin a další.

Gaggia Lamente for Caffitaly

Gaggia Lamente for Caffitaly

Caffitaly v ČR

Na kávovary ani originální kapsle Caffitaly běžně v obchodě nenarázíte. Nicméně eshopy nabízí defakto celý sortiment káv Ecaffe a český distributor kávy Cagliari nabízí jak originální Cagliary kapsle v ceně 86,- Kč za 10ks. Dále pak zde máme českého distributora celého systému Caffitaly, firmu Level nabízející kávovary a kapsle Ecaffe. Zde se taktéž můžete objednat kapsle na čokoládu nebo mléčné kapsule. Dále lze sehnat kapsle značek Julius Meinl, Dallmayr, Eduscho, Tchibo, Cagliary, Chicco Doro, Ecaffe, Ricola, Orange a dalších. Výběr kapslí je opravdu velký, min. 70 druhů v době psaní článku.

Výhody a nevýhody

Tyto vklastnosti jsou identické se systémem Tchibo, doporučuji tedy se podívhat a příslušnou sekci Caffisimo. Unikátní databáze kapslí pro caffitaly naleznete zde.2 Responses to “Kávovary na kapsle Caffitaly”