Velmi běžná otázka a v dnešním kapslovarovém zmatku i celkem pochopitelná. Tedy jaké jsou rozdíly mezi kávovary Tassimo a Tchibo ? Následující řádky se budou snažit na tuto otázku odpovědět, obdobným systémem jako i u dalších systémů na kapsle.
Zásadním rozdíly z hlediska nákupu těchto systémů jsou: a) je to cena základního kávovaru na kapsle. b) schopnost systému dělat espresso. c) jak moc mátá rádi mléčné nápoje z kapslí.

Tento článeček je pouhým shrnutím. Pro lepší orientaci v obou systémech je určitě dobré si přečíst i podrobnější popis tchibo caffitaly systému a Tassima.

Kolik stojí kávovar na kapsle?

Tassimo kávovary jsou drazžší. Na našem trhu se prodávajaí kávovary Bosch Tassimo T20 od cca 3000,- Kč a osobně bych doporučil model vyšší, jen o pár set korun dražší. Naproti tomu základní model Tchibo Cafissimo lze pořídit bez slev za 1800,- Kč a velmi běžně i za méně. Rozdíl v ceně je asi o tom, že systém Bosch Tasimo je z hlediska elektroniky mnohem složitější a obsahuje více elektroniky. Tchibo cafissimo je výrazně jednoduší kávovar z hlediska konstrukce (nutno však říci, že se jedná o skutečný kávovar, což tassimo rozhodně není). Systém Tassima je obecně nejsofistikovanější mezi kapslovými kávovary (možná až příliš), zjednodušeně řečeno se jedná o automatickou inteligentní rychlovarnou konvici. Naproti tomu kávovar Tchibo nabízí klasické espresso finesi, jako například parní trysku nejen na pěnění mléka. Zde více informací o kávovar Tchibo Cafissimo.

Cena kapslí Tchibo a Tassimo

Tassimo opět dražší, Tchibo levnější a vzhledem k systému slev, co Tchibo běžně nabízí (každý 2. týden je nějaká akce), tak bych řekl, že výrazně levnější. Mléčné nápoje standardně Tchibo nenabízí, nicméně lze je sehnat jinde. Obecně u mléčných nápojů z kapslí je nutné si uvědomit, že potřebujete 2 kapsle, tzn. cena drinku je x2. Tchibo Cafissimo u některých (btw. i u základního) modelů má parní trysku. Tzn. Cafe Latté může být z opravdového Latté.

Kvalita a chuť Espressa

Dle mého je chuť kávy stejné třídy spíše otázkou zvyku každopádně, na přípravu kvalitního espressa je velmi vhodné mít kávovar, který dokáže vyvinout tlak min. 11 barů (čím více tím lépe). Tassimo systém je systémem nízkotlakým, pouze 3,3 barů. Naproti tomu Tchibo pracuje s 15ti bary. Z tohoto titulu lze říci, že Tassimo systém není vhodný pro vyznavače pressa. Tassimo uvádí, že kávu děla zcela jinou technologií (údajně vyšší rychlost průtoku či tak něco) a pravděpodobně jsou T-discy optimalizované, tzn. obsahují právě směs připravenou na tento typ kávovaru. Pozn.: tlaky kávovaru jsou pro každý systém identické bez ohledu na typ kávovaru, který zvolíte. Pro milovníky press je tedy vhodnější Cafissimo a to nejen pro větší výběr značek kávy.

Obsluha kávovaru

Tassimo systém byl konstruován tak, aby uživatel opravdu nemusel nad ničím přemýslet a zmačkl jediné tlačítko. Systém vám nedovolí nápoj jakkoliv pozměnit. Z hlediska jednoduchosti obsluhy bude Tassimo lepší volbou než Tchibo. Naproti tomu tato vlastnost má odvrácenou stránku a to nemožnost cokoliv modifikovat a měnit. Dobré je říci, že obsluha nového Tchibo kávovaru DUO je defakto stejně jednoduchá, též pouze jedno tlačítko a full auto.


Další fakta

Jako hlavní výhoda Tassima se uvádí možnost přípravy mlečných nápojů. Tento argument je často klíčový, proč lidé volí Dolce Gusto kapsle nebo Tassimo T-disky místo jiných systémů (přičemž capucino nebo lze udělat i na Tchibo nebo nespresso systémech). Ano je pravdou, že profláklé značky čokolád nabízí pouze tyto dva systémy a ne Tchibo. T-disc kapsle nelze plnit, Cafissimo Caffitaly kapsle plnit lze. Výběr nápojů v běžném českém obchodě je určite pstřejší ve prospěch Tassima, podívame li se na internet, je tomu naopak. Celkově lze shrnout, že Tassimo je ve všem dražší a méně o klasické kávě ala espresso, spíše o universálním strojku na teplé nápoje se snadnou obsluhou. Pokud stále zvažujete alternativy pak je dobré zmínit, že Tassimu je obecně bližší Dolce Gusto, Tchibu zase Nespresso. Poznámka nakonec pro fanoušký US coffe culture: Starbucks kafe si lze udělat v Tassimu (dostupné v USA, ale lze sehnat přes internet i tu).

Tchibo kávovary lze koupit nejen v Tchibo butiku, ale i online přímo na tchibo stránkach. . Tassimo lze zakoupit online též.

Máte jasno? Pokud ne, mrkněte i na Nestlé Dolce Gusto, případně Nespresso,One Response to “Je lepší kávovar tassimo nebo tchibo cafissimo?”