Latte macchiato [laté makyjáto] je nápoj na bází espressa doplněné vrstvou horkého mléka a mléčnou pěnou. Velmi populární horký nápoj na bázi kafe, který skvěle vypada a i výborně chutná.

Jak udělat správné latte machiato

Příprava není složitá, ale poměrně pracná. Potřebujete průhlednou sklenici, plnotučné mléko, džbánek na mléko a kávovar na espresso. Správný postup je takový, že mléko pomocí parní trysky napětíme. Tím získame jak horké mléko, tak pěnu. tuto směs dáme do skleničky a následne do ni přidáme standardní presso. Horká káva nám vystoupí nad mléko a pěkna zůstane nad kávou – 3 barevny effekt je docílen. A jak jsou na tom kávovary na kapsle a late machiato?

Latte machiato vs kávovar na kapsle

Kávovary na kapsle s parní tryskou umožňují bez problému vytvořit standardní pravé late machiatto. Tzn. některé modely Tchibo Caffisimo, Caffitaly, Nespressa nemají problém (pozor, pouze kávovary s parní tryskou!). Nevýhodou je to, že musíte mít doma plnotučné mléko (pokud běžně nepoužívate toto mléko, pak je to dost otrava kvůli jednomu kafi kupovat) a konvičku na pěnění. Tassimo kávovar je asi jedničkou na one-click no problem latte machiatto. Stačí dvě kapsle postupně vložit do mašinky a vše je bez problému hotovo. Ano, nejedná se zrovna o nejčerstvější mléko, každopádně efekt zaručen. Dolce gusto umožňuje to samé, nicméně mléko je čistá umělina.Výhoda Tassima je hlavně v rozměru kapsle, která pojme více než jen 10g prášku.

Latte machiato a Dolce Gusto

Latte machiato a Tassimo

Latte machiato a Latte Nespresso

Falešné Latte machiato

Tento postup je vhodný, když nemáte mléčnou kapsli, nechce se vám pěnit horké mléko anebo máte obyčejný presovač.Leave a Reply