Přehled aktuální nabídky kávovarů Tasimo od firmy Bosch. Jaké jsou rozdíly mezi Tassimo T20 nebo T40? Vyplatí se investovat do nejvyššího modelu T65. UPDATE: Tassimo T20 a T40 návod na stažení

Základní informace o kávovaru

Nejprve se podívejme na to, co o kávavarech říká sám výrobce. Tak tedy, proč bychom si měli koupit Tassimo a už nevařit kávu v hrnci od párků: “PLNOAUTOMATICKÉ OVLÁDÁNÍ JEDNÍM TLAČÍTKEM: Čárový kód na každé kapsli T DISC obsahuje informace o správném množství vody, době spaření a přesné teplotě, každý nápoj bude proto vždy perfektně připraven. Latte Macchiato, Cappuccino nebo Espresso – to jsou jen některé z nápojů, které s TASSIMO přístrojem můžete připravit v pohodlí domova.” Ano, tassimo opravdu jako jediný systém obsahuje na kapsli informaci, jak se má ten či onen nápoj připravit. Kapsle samotná je na poměrny ostatních opravdu velkých rozměrů a vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby se v budoucnu v systému Tassimo objevili i instantní polévky.

“V systému TASSIMO se snoubí záruka prémiových značek Jacobs Krönung a Milka s inteligentními technologiemi BOSCH, které společně umožňují vychutnat si Vaše oblíbené nápoje pouhým stiskem jednoho tlačítka.” Co je na Jacobs prémiového netuším, každopádně systém to inteligentní bez pochyby je. Tlačítko jedno též souhlasí.

Současná nabídka zahrnuje 3 modely kávovarů. Rozdíly mezi nimi jsou však marginální. Design kávovarů je shodný, pouze vyšší modely obsahují pár drobností navíc. Poznámka: Tassimo umí měnit množstvi vody na nápoj, nikoliv však tlak jako ostatní espressa. Všechny Tassima mají kontrolku pro prázdný zásobník na vodu a indikaci odvápnění.

Je lepší Tassimo T20 nebo T40

Model Bosch T40 má o 0,5 litru větší nádrž na vodu. Je to jistě výhoda, ale při základní kapacitě 1,5 litru to není důležité. Ovládací tlačítka ma T20 vyvedeno až úmyslně lacině. To samé se týka barevného provedení a užití plastů. Tassimo T20 chce vypadat lacino a i tak vypadá. Pokud vezmeme v úvahu oficiální cenu 2999,- Kč, pak bych očekával poněkud vyšší kvalitu. Pokud vedle sebe postavíte nejlevnější kávovar Tchibo nebo Dolce Gusto a hned vedle Tassimo T20, budete mít pocit, že Model T20 je z tržnice. Každopádně všechna Tassima jsou velmi rychlá (cca 1 minuta na první nápoj) a na kvalitu nápoje. Jak již bylo zmíněno v sekci o Tassimu, nejedná se o klasický kávovar nebo espresso. Tassimo je spíše inteligentní rychlovarná konvice a specialista na zalévanou kávu.

Tassimo T20

Tassimo T40

Zajímavostí Tassimo kávovarů je systém na kterém stojí šálek. Krouživými pohyby lze nastavit jeho výšku. Systém nefunguje příliš plynule, ale nápad je to rozhodně prima: káva nastříká všude kolem.

Pokud někdo shání návod na Tassimo T20, případně návod na Tassimo T40. Kompletní Tassimo T20 návod na stažení v angličtině. Kompletní Tassimo T40 návod na stažení v angličtině.

Všimnul jsem si, že Tassimo T40 se často prodává “v akci” za méně než T20. Pak asi není co řešit.

Bosch Tassimo T40 vs T65

Rozdíly zde jsou již markantnejší. Tassimo T65 má menší vodní nádrž (o 300ml, žádné drama) a to díky přídavnému filtru Maxtra firmy Brita. Kdo nezná konvice na filtraci vody Brita, pak vězte, že se jedná o velmi rozšířený systém filtrace vody (odvápnění ap.). Tato konvice je velmi vhodná při použití i u jiných kávovarů a mnoho lidí ji má doma (tedy filtr v kávovaru může být zbytečný). Každopádně filtrace vody významně prodlužuje nutnost kávovar odvápnit, nicméně finanční úsporu nečekejte. Místo odvápňovací sady kupujete filtry Brita. Systém T65 obsahuje indikaci opotřebení filtru. Další funkcí je display, který informuje uživatele o tom, že se mu připravuje káva. Poslední “vychytávkou” je osvícení nápoje při přípravě. Dílenské zpracování je u T40 podobné jako T65.

Pokud někdo shání návod na Tassimo T65, případně návod na Tassimo T85.

Kromě Tassima T65, se prodává na západ od nás i model Tassimo T85, který se liší pouze vnějším pláštěm z hliníku.

Káva a nápoje z Tassima

Zde není moc co řešit. Tassimo T disc je možné užit jen v Bosch kávovarech T20 až T65. Všechny jsou více méně stejně, zkoušel jsem nápoj z T20 a T65 a nezaznamenal jsem žádný rozdíl. Osobně mám rád espresso a to prostě Tassimo neumí.

Závěr

Osobně me Bosch Tassimo zklamalo poměrem cena/výkon. Za 3000 az 5000,- Kč lze často koupit nádherné a velmi kvalitně zpracované kávovary Nespresso (pravda, úplně jiný systém). Nicméně všechny modely Tchibo působí mnohem elegantněji (stojí půlu) a to samé jakékoliv Dolce Gusto. Osobně doporučuji se na Tassimo zajít podívat do některé elektroprodejny, rozměry nejsou zanedbatelné a do obývacího pokoje si ho určitě nevystavíte.

Tassimo je inzerován jako bezúdržbový systém. faktem ale je, že místo kam se T discy vkládají je potřeba trochu čistit obdobně jako například u Cafissima. Použité kapsule je potřeba vždy hned vyhodit, chybí onen elegantní zásobník na použité kapsule které má nespresso, dolce gusto nebo caffitaly kávovary.

Tassimo T40 bych doporučil zejména tam, kde espresso není oblíbenou kávou. Naopak pro fanoušky mléčných kávových nápojů a zalévaneho kafe ala Starbucks nebo čoko drinků. Pokud je vaším cílem mít doma espresso, pak se Tassimu musíte obloukem vyhnout. PS: Tassimo má v sortimentu T disc espresso a je nutné říci, že člověk neznalý výrazně lepší kávy jej bez problému vypije. Ostatní ale budou vědět, že to prostě není ono a za ty peníze ani nemluvě.409 Responses to “Tassimo T20 T40 nebo T65: recenze”

Leave a Reply