Cremesso je již nejaký pátek v ČR v prodeji. Narazit na něj můžete v ruzných obchodech s eketro zbožím. Pompézní titulek tedy spíše oznamuje, že i tomuto systému se zde budeme věnovat. A jaký je tedy kávovar Cremesso? Jaká je nabídka jeho kapslí? Více se dozvíte níže.

Pokud bychom měli Cremesso systém k něčemu přirovnat, pak lze zjednodušeně říci, že jde o švýcarský ekvivalent Nespressa s výrazně větším důrazem na ekologii a trvalý rozvoj. Tedy věcmi, které byly Nespressu vyčítány a velmi souvisí s datem, kdy Nespresso vzniklo.

Kávovary Cremesso

Současná nabídka zahrnuje 3 druhy kávovarů. Cremesso UNO, k dostání za cca 2900,- Kč a dva druhy kávovaru Cremesso Compact Automatic a Manual za cca 4400,- Kč. Honosí se velmi rychlou funkcí přípravy prvního šálku, eko módu pro šetření energie a výkonou pumpou až 19 barů. Marketing značky uvádí 15 vteřin do přípravy první kávy. Kávovary mají velmi svojský, elegantní a moderní design.

Kávové kapsule Cremesso

Všechny kapsle Cremesso jsou certifikované UTZ, jakási modifikace ekologie a fair trade ve formě certifikace. Kapsle neobsahují hliník, obdobně jako caffitaly a cafissimo. Kapsle obsahují kód, který umožnuje identifikaci původu kávy (není mi jasné, jak toto lze dělat u typicky italských směsí).

Současná nabídka zahrnuje 10 druhů kapsulí (1 druh limited edition, 2 čaje). Popis a vzhled je velmi příbuzný stylu Nespressa. Cena kapslí je přijatelných 129,- Kč za 16 kapslí.

Pro koho je Cremesso?

Identicky se systémem Nespresso. Základní vlastnosti jsou shodné, kávovar navíc umí připravit čaj. Mléčné kapsule a čokoládu budete hledat marně. Systém je velmi rychlý, nicméně osobně nevidím rozdíl mezi kapslovarem, co se zahřívá 40 vs 15 vteřin. Cenově je Cremesso z hlediska kapslí přijatelnější než nespresso, nabídka kapslí je ovšem chudší.8 Responses to “Přichází Cremesso, švýcarské eco nespresso”

 • Jane says:

  Ráda bych se zeptala, zda je možné použít kapsle Cremesso do přístroje Cafissimo Duo od Tchiba. Díky za odpověď.

 • Roman says:

  Chcem sa opytat, ci starsi model Cremesso compact automatic (dvojgombikovy), je kompatibilny aj s novymi kapsulami od cremesso. Pocul som, ze nove compact automatic stroje nie su kompatibilne so starymi kapsulami (vez slimaka na spodku). Dakujem.

 • Vita says:

  Zdravim, hledam info, zda by slo pouzit do kapslovace Cremesso system CoffeeDuck plnitelnych kapsli ? Myslim si, ze ano, ale rad bych mel 100% jistotu, nez to objednam a nikde na netu jsem to nenasel.

 • Ani says:

  Mám dotaz, je možné použít original kapsle od nespressa do Cremessa i když jsou hliníčkové? Díky

 • Ina says:

  Dobrý, mňa by takisto zaujímalo ci je systém CoffeDuck kompatibilný s kávovarom CREMESSO? Vďaka za odpoveď

 • Gabika says:

  Dobrý deň chcem sa opýtať či sa dajú do kavovaru tchibo cafissimo zohnať kapsule s čokoládu alebo late. Ďakujem

Leave a Reply