Dvě malé zajímavosti mohou upoutat pozorné oko uživatele kapslí Tchibo Cafissimo.

První je, že na nových kapsulích už není logo Caffitaly. Co to znamená? Těkzo řící, teorie mohou být dvě:

  1. Tchibo se rozhodlo, že nebude dodržovat standardy a tak logo musí pryč
  2. Tchibo je tak významný klient Caffitaly, že si to zkrátka vyhádalo

Osobně vsázím na variantu 2. Tchibo kapsule se vyrábějí v závodech Caffita SPA, tedy těžko čekat, že by ze dne na den na stejných kapsulích začali uplatňovat jiné postupy. Naopak je známo, že Tchibo je Caffitaly partner číslo jedna a tedy má možnost si diktovat podmínky, o kterých se jiným může zdát.

Pokud se zeptáte centrály Tchiba na vztah Caffitaly a Tchibo. Odpověd je jednoduchá Cafissimo je originální systém a koncepce Tchibo. Caffitaly logo bylo užito z důvodu, že se kapsle vyrabí v Caffita SA. Pochopitelná odpověď. Na přímou otázku, proč logo zmizelo jsem dostal odpověď, že došlo ke změně balení a designu kapslí Cafissima. Caffitaly je v oficiálních odpovědí na toto téma zdrženlivé. Tchibo je největší klient, takže je třeba respektovat marketing zákazníka.

Zajímavost Tchivo Cafissimo č. 2

Druhá zajímavost se týka kapsule Crema mild. Je známým faktem, že kapsule pro tzv. brewed mód, neboli překapávaná káva, mají v dolní části výkroj s fólií. Týka se to všech modrých kapslí Tchibo Cafissimo a některých dalších Caffitaly pro tento režim. Co ale pak znamená tento prvek na Long Espresso (Caffe Crema)?

Důvod může být jednoduchý. V továrně došli kapsle užívané pro vyšší tlak, tak je zkrátka nahradili těmito. Nebo někdo něco pomotal na výrobní lince. Vzhledem k tomu, že Cafissimo má ve spodní části masivní trn (nové caffitaly performují spodní část kapsle jen malou dírkou, tam by to mohlo trošku vadit), pak je to vlastně jedno. Uvidíme, zda další várka kapslí bude s dírkou a nebo bez.

UPDATE: rozdělání kapsle ukázalo, že vnitřek je standardní sítko, jaké Tchibo užívá pro modré kapsle. Každopádně záhada pokračuje, neb k údivu jsem toto sítko našel i v limited edition kapsli Indonesia Aceh, což je espresso kapsle. Uvidíme co prozradí další várky kapslí.One Response to “Zajímavosti u Tchibo capsule”

Leave a Reply