Tassimo je uzavřený systém kávovarů na kapsule (tzn. T-disk, resp. T-Disc anglicky) firmy Kraft food. Nabízí slušnou řadu značek káv, kávových nápojů s mlékem, horké čokolády, čaje atd. Vždy se jedná o značky koncernu Kraft, především jde o Jacobs Kronung, a Milka, v zahraničí i Carte Noire, Gevalia, Twinings, Kenco … více zde. Bosh Tassimo rozdíly v označení.

Kávovar Bosch Tassimo

Kávovar na kapsle Tassimo jsou vyráběné firmou Bosch. V současné době se běžně nabízí 4 modely, lišící se minoritně. Pouze nejvyšší model Bosch T65 a T85 obsahuje LCD a filtraci vody Brita-Maxtra. Naopak nejnižší má možnost jakýchsi výměných krytů pro změnu barvy. Důležité parametry jako tlak jsou u všech kávovarů stejné, pomerně nízkých 3,5 baru.

Tassimo existuje i ve verzi profesional, určenou pro kancelářské užití.

V čem je Káva Tasimo rozdílné od jiných systémů? Speciální kapsule T Disc s čárovým kódem.

Tassimo za svou přednost udává to, že defakto všechny nápoje vytváří stisknutím jediného tlačítka. Obsluha je plně automatická. Kapsle Tassimo T Disc na sobě obsahuje čárový kód, který kávovar přečte a následně se sám nastaví. Odpadají tím práce s režimy kávovaru. Odvrácená stránka ovšem je, že si nápoj nemůžete nijak upravit (u jiných výrobců zpravidla je možné si říci množství vody). Tassimo dodává speciální adaptér na čistění a systém sám si žádá pravidelnou údržbu. Další vyhodou je poměrně slušná variace mléčných nápojů (tradičně ne u nás). Tassimo užíva jinou formu koncetrovaného mléka než ostatní, těžko soudit. Aby bylo úplně jasno rozdíly Bosch Tassimo jsou následující: Bosch je výrobce kávovaru, Tassimo název systému.

Bežná cena kapsulí Tassimo T-disc je 3,45 GBP za 16ks espressa.

Nevýhody systému Tassimo

Rýpalové vyčítají systému malý tlak na espresso (konkurence má běžně 15 barů i více), výrobce uvádí, že užívá zcela jinou technologii než ostatní.  Další nevýhodou je hlavní rys: naprostý automat bez možnosti cokoliv měnit. Neexistuje zde možnost disky znovu naplnit nebo použítí universální kapsle (též díky čárovým kódům). Tassimo nebo Dolce Gusto zde.

Odkaz na stránky výrobce systému:

http://www.tassimo.co.uk/discover/886

Pokud se nemůžete rozhodnout zda bosch tassimo vs dolce gusto, odkaz na srovnání je výše. Případně další článek: Je lepší kávovar tassimo nebo tchibo?

Poznámka: většinou linkuji zahraniční stránky, neb jejich informační hodnota je vyšší než česká verze. Výběr kapslí je velmi omezený atp..2 Responses to “Tassimo”

Leave a Reply