Nespresso systém umožňuje plnění kapslí. Co lépe, nemusíte se špinit s rozebíráním starých kapslí a jejich údržbou, ale můžete užít speciální prostředky k tomu určené. A věděli jste, že systému existuje vícero a dokonce i úplně nové kapsle 3. stran? Coffeduck planitelná kapsle pro nespresso v akci a nespresso kompatibilní kapsule jiných výrobců jako Douwe Egberts atp.

Recyklace Nespresso kapslí

Nespresso od svého počátku bojuje s nálepkou absolutně antiekologického systému. Došlo to až tak daleko, že na stránkach Nespressa už neřeší chuť kávy, ale neustále se snaží zavděčit všem co rádi zelenou. Důvodem bylo hlavně užití aluminia v kapslích, které se bere obecně jako problematické a navíc je ho prý málo. Nebudeme zde soudit oprávněnost či neoprávněnost těchto pohnutek, každopádně máme dobrou zprávu nejen pro všechny eko manikay, ale i pro ty, co shání levné Nespresso kapsle a obecně jim není cizí oblast ekonomiky provozu jejich kávovaru. Kdepak, tento článeček není o tom, kde koupit nejlevněji kapsle nespresso, ale o tom, jak si je udělat doma. Pro ty, co něvědí co je nespresso dávám i základní link. PS: tento článek není o recyklace v klasickém ekologickém smyslu slova, ani o ekologické zátěži Nespressa nebo fair trade coffee problematice.

Jak plnit nespresso kapsle jsme už řesili. Systém se jmenuje Coffeeduck a jedná se o plastovou kapsli, kterou lze plnit. Existují dva druhy, dle data výroby vašeho kávovaru (před a po říjnu 2010, výrobce uvádí snadný hint jak kávovar identifikovat pomocí vzhledu použité kapsle: pokud je kapslě pomuchlaná jedná se o novější typ, pokud je nepoškozená až na otvory vpředu a vzadu, jde o starší typ). Coffeeduck existuje pro oba typy kávovarů nespresso. Osobně to vypadá, že změna v systému ničení kapslí byla jakousi odpovědí na plnitelné kapsle první generace. Plnění je snadné, stačí se podívat na obrázek níže.

Kapsli Nespressa naplnímo přímo z plechovky s kávou

Je to snadné a dle druhu užité kávy i levné. V balení nalezneme 4 kapsle, takže tímto systémem lze pohodlně vybavit i menší návštěvu, anihž by si všimla, že na ni šetříte. 🙂 Cena balení se pohybuje od 300,- do 500,- Kč i s poštovným dle toho, kde nakupujeme. Aktuálně mám objednáno, pokud vše v pořádku dorazí, doporučím i ostatním.

Nexpod systém kapslí Nespresso

Kromě zmíněného Coffeeducku existuje ještě další systém pro znovunaplnění Nespresso kapsle. Respektive je dobré říci spíše kaplsí. Jedna se o systém výroby domácích kapslí Nexpod. Jedná se o švýcarský systém, kde si objednáváte velké množství prazných kapslí (desítky kusů) a dostanete k nim i jednorázové filtry. Celá legrace vypadá takto:

Plnění nespresso kapslí systémem Nexpod

V duchu hesla rodiné balení šetří čas i peníze

Systém je balen do krabice po 80 kusech s 160 Alobalovými filtry pro kávu a stejným počtem papírových filtrů pro čaje. Existuje i “malé balení” po 40 kusech. Z prezentace na internetu není zřejmé, zda lze tyto kapsule znovu plnit a kolikrát. Dle mého soudu by to mělo fungovat, akorát bude nutné si dodělat alobalové filtry (= kolečko alobalu). Pozn. na jednom českém eshopu jsem viděl prodávat tyto kapsle jako kusovky po 18,- Kč, ale za b-ha si nemohu vzpomenout kde to bylo.

Otázkou, který je výhodnější. Dle prezentací firmy jednoznačně vyhrává coffeeduck na druhou stranu mám pocit, že nexpod by měl jít užít úplně shodně a navíc budete mít mnohem více kapslí. Otázka co tedy vyzkoušet. Ja osobně preferuji originál. Škoda, že systém nespressa nelze plnit stejně snadno jako kapsle tchibo cafissimo nebo caffitaly, ktere lze znovu naplnit naprosto snadno a bez nutnosti cokoliv kupovat. Navíc se díky většímu objemu můžete pustit do řady experimentů.

Coffee duck pro nespresso v akci

Coffeduck je vcelku jednoduše zabalen. Žádné zbytečnosti, jen 3 prazdné kapsle a malý návod v několika jazycích.

Zajímavostí coffeeduck je fakt, že není potřeba řešit nové filtry-fólie při každém plnění. Kapsle obsahuje jakousi membránku, která zjevně lze užít vícekrát. Bude zajímavé sledovat, jak bude kapsle vypadat po cca 20ti použití.

Je lepší Coffeeduck nebo Nexpod?

Dle mého je asi výhodné koupit základni sadu obou systému. Nexpod je výhodný hlavně kvůli množství. Když přijde 6 lidí, nemusíte mít kapsle a znovu plnit. Na běžné malé užití však coffeeduck se zdá výhodnějsí a jednoduší na údržbu.

Nespresso kapsle jiných výrobců: Le Maison du Café, Ethical Coffee Company a Douwe Egberts L’OR EspressO

Nesspreso systém je na trhu již tak dlouho, že i přes patentové války vznikla celá řada výrobků třetích stran. Něktřeí proklamují, že cílem podnikání je zbavit Nesspresso ekologické zátěže pramenící z užití velkého množství hliníku, jiní zkrátka chtějí snížit cenu. Faktem je, že ve Švýcarsku nebo Francii lze bez problému sehnat Nespresso kompatibilní kapsle za cca polovičku ceny originálu. Kapsle jdou použít do Nespressa bez problému, tzn. nejde o žádné znásilnění kávovaru a byly od začátku konstruovány tak, aby šli bez problému užít. O tomto tématu vznikne brzy samostatný článek o Nespresso kapsulích jiných výrobců.429 Responses to “Plnění Nespresso kapsle kavou. Od universální kapsle pro prazdné.”

Leave a Reply