Každý majitel Cafissima je v Tchibo obchodě poučen, že do jeho kávovaru jdou pouze Tchibo kapsle a je navěky navázán na obchůdek s modro-žlutým logem. Opak je pravdou, a ještě díky poměrně omezené škále kapslí od Tchiba (pouze pro milovníky Arabiky)  je určite dobrá zpráva, že nabídka je rozsáhlá. Podívejme se dnes na kafe kapsle od Ecaffee, originální kapsle pro Caffitaly systém.

Ecaffe testík Cafissima

Dostal jsem na test kompletní sadu Ecaffe espressa od slovenského distrbutora Caffitaly kapslí cafepoint.sk. Cílem je udělat malý testík. Vyzkoušet E-caffe kapsule v nejnovějším kávovaru Tchibo Caffisimo DUO. Tento članeček je tedy určen cafissimistům, co by rádi zkusili nějakou změnu. Kdo neví, co je Cafissimo, nechť klikne sem.

Základní přehled káviček, které jsme testovali je v přehledné tabulce (částečně převzato odtud).

Ecaffe kapsle Kofein Kdy pít? Mix drink? Doporučené množství vody Původ kávy
Corposo  129 mg Ráno cappuccino 25 – 30 ml Asijská a západo-africká robusta plus trocha arabiky
Intenso  111 mg Ráno, po jídle cafe latte, macciato 25 – 30 ml Směs arabici z jižní Ameriky a indické robusty
Prezioso  89 mg Odpoledne 25 – 30 ml 100% Arabica ze střední a jižní Ameriky
Cremoso  86 mg Odpoledne 110 – 135 ml 100% Arabica ze střední a jižní Ameriky
Morbido  102 mg Odpoledne cappuccino, long espresso 30 – 40 ml Arabica a robusta
Delicato < 8mg Kdykoliv 25 – 30 ml Arabica a robusta bez kofeinu

Chuťové postřehy kapslí E-caffe

 • Ecaffe Intenso – Jednoznačný espresso favorit. Tato kapsle pro mne není žádná novinka. Typický příklad jemného italského espress. Pokud znáte Nespresso Ristretto, jsme téměř doma, avšak méně hořkosti. Silná a plná chuť, krásná pěna a žádný problém s kyselostí a krásná vůně Arabiky. Krásně použitelné i na kávové drinky. Velmi doporučuji.
 • Ecaffe Corposo – Redbull mezi caffitaly kapslemi. Velmi silná káva, čistá robusta. Nedoporučuji lidem, co nemají rádi silnou kávu, připadně lépe připravit jako long espresso. Velmi konsistentní chuť a abych nezapoměl: rozumí si s mlékem.
 • Ecaffe Prezioso – Čistá arabica se vším co tomu patří. Rozumná kyselost v ocásku. Tato kapsle je chuťově blízka Tchibo Milánskému Espressu (Tchibo Mailander Elegant). Velmi zajímavá a plná vůně. Těžko říci, zda lepší nebo horší. Je to o zvyku a osobní preferenci.
 • Ecaffe Cremeso – Název napovídá, že tato kapsule je určena pro delší nápoje. Velmi podobná Preziosu. Trochu zklamání je množství cremy. Možná je to spíše vina kávovaru, těžko říci, každopádně pěnu jak od Jaru nečekejte. Celkově příjemné pití. Velmi krásně voní. Mírně emnější než Caffe Crema Mild od Tchiba, možná až příliš, avšak malinko více hořkosti.
 • Ecaffe Morbido – Velmi příjemná kávička. Měně silná než Intenso, avšak s podobnými vlastnostmi. Doporučuji opravdu užívat hlavně jako long espresso, ale nikoliv jako Crema. S mlékem možná až příliš jemná a poněkud se ztrácí, což naopak mohou ocenit příznivci instantní kávy s velkým množstvím mléka. Morbido je doporučené jako base, nicméně mě na tento úkol přislo Intenso vhodnější.
 • Ecaffe Delicato – Pure decaf, bezkofeinová káva. Velmi těžké hodnotit, neb nepiji příliš často. Určitě neurazí. Osobně jsem ocenil hlavně to, že nejde o čistou arabiku. Každopádně jako u všech decafů, je to velmi o zvyku a u této kávy bych neměl problém.

Závěr

Pokud by měl být vyhlášen vítěz, pak je to E-caffe Intenso.  Každopádně lze říci, že Ecaffe ke cafissimu patří a pro běžného člověka může být několik důvodů, proč doma nemít pouze kasple od Tchiba. Cena kapslí je jen mírně dražší, než Tchibo. Rozdíl 30 až 50 centů je přijatelný a Intenso, Corposo a Morbido za to 100% stojí. Pokud se koukneme na nabídku kapslí Tchibo, vidíme stále to samé. Různé variace Arabici, s poměrně unifikovanou chutí, která není špatná, ale z hlediska Cafissima jako “uzavřeného” systému trošku omezená. I limitované edice jdou tímto směrem a ne jako například u Nespressa. Světlu vyjímkou je Sicilské Espresso, které obsahuje 30% robusty. Podotýkám, že tato výtka není o kvalitě ani špatné chuti. Tchibo kapsle doma nechybí a piji je nezřídka, ale například ranní silné espresso je zkrátka vždy a pouze Ecaffe, popřípadě Cagliari.

Velké díky cafepoint.sk za poskytnutí kapslí na tento minitest.  Určitě by bylo zajímavé zkusit, jaký je rozdíl mezi stejnou kapslí z Cafissima a z originálního Caffitaly S04 například.10 Responses to “Ecaffe kapsle do Tchibo Cafissima”

 • Housenka says:

  Díky za tip, vyzkoušela jsem a mohu říct, že Ecaffé je vskutku chutná káva a pro mě z vyzkoušených nemá konkurenci, jen škoda, že je poněkud dražší.

 • Leo says:

  Kde se to da koupit?

 • Rohan says:

  Dobrý den, rád bych se ujistil, že tyto kapsle lze opravdu užít i pro kávovary z Tchiba. Děkuji Rohan

 • Angelo says:

  Zdravim, mam cafissimo compact a koupil jsem si ecafe kapsle. Caje hermankovy, citronovy a cerny, dale i cokoladku a kaficka corposo, cremoso, intenso a ten zensenovy napoj. chci se ale zeptat, pod jakym tlakem mam pripravovat cokoladku a pod jakym caj? Jestli pod crema nebo prekapavanou? Caj pod cremou mi prisel plnejsi chuti nez prekapavanou, cokoladka je asi lepsi taky pod cremou? Dekuji moc.

 • Nataša says:

  čo sa môže stať kávovaru, ak do neho dám iné kapsule, ktoré sa tam zmestia?

  • Kluvi says:

   No tak mne na original caffitally Nautilus SH06 s kapslami od Tchibo nepretlačí kávu. Po pokusoch som zistil, že to nedostatočne prepichne otvor (štrbinu) na spodku kapsle (vyteká tade káva). Povedal by som že asitak v 50% prípadov. Strčím, zapnem, tlačí to a po chvíli neúspešného tlačenia (káva netečie) to vypne a nahlási chybu (ako keď nieje voda).
   Keď to predtým prepichnem malým nožom, tak to VŽDY ide OK, takže tlakom to nieje.
   Rozobral som stroj a zisťoval som ako silne sa pritláča ten spodný hrot čo to prepicháva- proste to tam ide natvrdo. Tuším som sa díval a i v tom neúspešnom pokuse to je prepichnuté…..Tak neviem kde je chyba. Možno ostane ten hrot uväznený v plastovom dne kapsle?
   Teraz skúšam kapsľu dať, zavrieť(prepichne) otvoriť a zavrieť (druhé prepichnutie) a zatial OK.
   Ale kapsle od Tchibo sú systém Caffitaly, akurát z nejakých podivných dôvodov sa Tchibo k tomu nehlási. Premeriaval som ich podľa origo a nevidím nejaký podstatný rozdiel.
   Teoreticky by ešte mohol nastať problém s hornou tesniacou gumou (že by nedoľahla) ale vidím to VEĽMI nepravdepodobné.

 • Lenka says:

  Prosím, sháním odkaz, kde by daly koupit do Tchiba Cafissimo kapsle na čokoládu a čaje.. Našla jsem nějaký přehled, co se dá koupit, ale ne nějaký E-shop.. děkuji 🙂

Leave a Reply