Dostal jsem za uši, že zde chybí článek srovnání mezi temito dvěma systémy. Takže napravuji a pojďme se podívat na rozdíl mezi Caffitaly systémem Tchibo Cafissimem a Dolce Gustem. Který kávovar na kapsle je lepší? Jaká je nabídka kapslí? Některé části o kapslích a kávovarech se budou trošku opakovat, nicméně je dobré mít věci pohromadě. Pokud máte zájem znát i jiné systémy kávovarů na kapsle, můžete začít číst jak vybrat kávovar na kapsle. Tento článek je čístě o Tchibu a Dolce Gustu (Cafissimu a caffitaly pro rýpaly). Budeme se zabývat nabídkou a srovnáním kávovarů, druhů dostupných kapslí pro oba systémy, zda jdou plnit a jak a v neposlední řadě, co pressovač nakonec vykouzlí za nápoj, neb toť důvod našeho nákupu. Na úvod jen základní zmíňka o systému Tchibo Cafissimo. Cafissimo je značka kávovarů firmy Tchibo, která ale technologicky vychází z konceptu kávovaru Caffitaly (italská značka systému na kapsle a kapslí, která je v ruzných formách dostupná na celém světě). Za systémem tedy nestojí pouze jedna firma, ale firem několik. Kdykoliv tedy zmíním Cafissimo nebo Caffitaly, myslím tím ten samí systém.

Srovnání kávovarů Dolce Gusto a Cafissimo

Dostal jsem za uši, že zde chybí článek srovnání mezi temito dvěma systémy. Takže napravuji a pojďme se podívat na rozdíl mezi Caffitaly systémem Tchibo Cafissimem a Dolce Gustem. Který kávovar na kapsle je lepší? Jaká je nabídka kapslí? Některé části o kapslích a kávovarech se budou trošku opakovat, nicméně je dobré mít věci pohromadě.

Tento článeček je pouhým shrnutím. Pro lepší orientaci v obou systémech je určitě dobré si přečíst i podrobnější popis tchibo caffitaly systému a Dolce Gusta.

Kolik stojí kávovar na kapsle Dolce Gusto a Tchibo Cafissimo?

Dolce Gusto kávovary vyrabí firma Krups ve spoustě variant, jak levné, tak i dražší. Na našem trhu se prodávajaí kávovary v cenových relací od 1500,- (KRUPS KP 1000 Dolce Gusto Piccolo) do 4500,- (KRUPS KP 510TIB NESCAFÉ® Dolce Gusto Circolo Flow Stop). Střední model Dolce Gusto Melody lze pořídit za (KRUPS KP 2308 Dolce Gusto Melody 3 Flow stop).  Naproti tomu základní model Tchibo Cafissimo lze pořídit bez slev za 1800,- Kč a velmi běžně i za méně (50 EUR).  Jak Tchibo cafissimo, tak Dolce gusto jsou konstrukčně výrazně jednoduší kávovar než například Tassimo (nutno však říci, že se jedná o skutečný kávovar, což tassimo rozhodně není).

Čím se jednotlivé kávovary Dolce Gusto liší? V podstatě jen designem a velikostí nádobky na vodu. Jediná funkční změna je v programovatelnosti tlačítek množství vody. Model Piccolo je plně manuální, tedy musíte vodu zastavit. Vyšší modely mají od 3 do 7 programovatelných tlačítek. Dolce Gusto též umí vodu studenou, neohřátou.

Naproti tomu kávovary Tchibo mají programovatelná tlačítka vždý a některé nabízí klasické espresso finesi, jako například parní trysku nejen na pěnění mléka a až 3 ruzné tlaky vody. Zde více informací o kávovar Tchibo Cafissimo.

Cena kapslí Tchibo a Dolce Gusta

Dolce Gusto je  o chlup dražší, Tchibo levnější. Tchibo běžně nabízí (každý 2. týden je nějaká akce, 7+1 mají stále), Dolce Gusto lze zase koupit přes internet levněji. Mléčné nápoje standardně Tchibo nenabízí, nicméně lze je sehnat jinde (Caffitaly), více u chutí. Obecně u mléčných nápojů z kapslí je nutné si uvědomit, že potřebujete 2 kapsle, tzn. cena drinku je x2. Tchibo Cafissimo u některých (btw. i u základního) modelů má parní trysku. Tzn. Cafe Latté může být z opravdového Latté.

Cena 16ti ks Dolce Gusta je cca 130,- Kč (8,13 Kč za kapsli). 10ks Cafissima 70,- Kč (7 Kč). Poznámka: mnoho drinků dolče Gusta se připravuje z 2 kapslí, tedy cena per drink je x 2.

Kvalita a chuť Espressa

Jak píši jinde – dle mého je chuť kávy stejné třídy spíše otázkou zvyku každopádně, na přípravu kvalitního espressa je velmi vhodné mít kávovar, který dokáže vyvinout tlak min. 11 barů (čím více tím v podstatě lépe). Zde jsou oba systémy vysokotlaké. Jak Dolce Gusto, tak Tchibo Caffissimo pracuje s 15ti bary. Zde se dostíváme k jedinému podstatnému rozdílu mezi systémy a to v sortimentu nabízené kávy. Systém Cafissima (Caffitaly) jsou zaměřené na klasickou kávu, zejména na espresso. Jedná se o italský presso systém Caffitaly. Dolce Gusto vzniklo jako doplněk k Nespresso, defakto jako levnější systém pro lidi, co nepijí běžnou kávu, ale mají rádi ruzné variace kávy na bázi espressa a to v plně automatické formě. Jde o různé Latte, Choccocina, Latte Machiata, karamelové kávy atd. Tento sortiment má Dolce Gusto asi nejrozvinutější a konkurovat může možná tak Tassimo, i když i to je s otazníkem. Caffitaly – Cafissimo též umí udělat pár ochucených káv, existuje čokoláda i instantní mléko. Nicméně vyváženost a automatika těchto drinků je u Dolce Gusta na výrazně vyšší úrovni. Naproti tomu milovníky espressa je tedy vhodnější Cafissimo a zejména Caffitaly vhodnějsi a to nejen pro výrazně větší výběr značek kávy a druhů espressa. Příkladem může být tato stránka popisující více jak 120 druhů káv, které lze užit v Cafissimu. Z toho je minimálně 70% espressa.

Obsluha kávovaru

Cafissimo systém od Tchiba byl konstruován tak, aby uživatel opravdu nemusel nad ničím přemýslet a zmačkl jediné tlačítko.  Nižší systémy Dolce Gusta jsou trochu primitivnější. Na druhou stranu Dolce Gusto je o jednom tlačítku, Cafissimo má 2-3 a uživatel dle kapsle musí zvolit správně (když se splete, moc se nestane… jen malinko jiná chuť či množství). Z hlediska jednoduchosti obsluhy je to tedy obdobné. Vyšší modely Caffitaly a nově i Tchiba též (nový model Tchibo Cafissimo COMPACT) mají i zásobníky na použité kapsle. Není tedy nutné po každé kávě běhat ke koši, systém se chová jako Nespresso = pouze házíte kapsle dovnitř a 1x týdně vyhodíte kontejnér.

Další fakta

Dystém Dolce Gusto byl dlouho dobu propertiární = pouze nestle dělalo kávu. V posledních letech se objevili i někteří další výrobci kávy, pro které Nestle kapsle vyrabí. Například německý Dallmayr (ten lze ovšem též sehnat i pro Cafissimo, i když poměrně draho).  Nutno podotknout, že základní sortiment Tchiba je poměrně omezený a kapsle Cafitaly v ČR lze sehnat pouze přes internet. Dolce Gusto sortiment je běžně k mání celý v krámech. Ovšem i zde přes internet seženete výrazně více kapslí na výběr. Tchibo děla spoustu limitovaných edicí kávy, defakto co 2 měsíce je nějaka k dispozici. Milé spestření.

Dolce Gusto nápoje milují ženy. Cafissimo káva je pro lidi, co znají chuť normálního espressa (což ovšem není vždy to, co se podává u nás v restauraci) .

Tchibo kávovary lze koupit nejen v Tchibo butiku, ale i online přímo na tchibo stránkach. . Dolce Gusto lze zakoupit online též.

Cafissimo kapsle lze celkem snadno znovu plnit.  Hezký návod v AJ je zde. Dolce Gusto teoreticky lze plnit též, ale reálně to moc možné není.

Máte jasno? Pokud ne, mrkněte i na Bosch Tassimo, případně Nespresso,15 Responses to “Tchibo Cafissimo nebo Dolce Gusto od Nestle?”

 • Saldo says:

  Safra, kde je to srovnání???

 • Saldo says:

  Tak bude ten článek nebo ne???

 • veru says:

  Dobrý den, chci si koupit kávovar Tchibo Cafissimo ten krabicový tvar bez trysky ( pro už starší rodiče k Vánocům, tak pochybuju že si budou hrát se šleháním mléka 🙂 …) a chci se zeptat, jestli mohu do tohoto kávovaru zakoupit kapsle Senseo, nebo Café Aroma či Mellita, Holland..Jsou to produkty na trhu asi nejlevnější, ale píší pouze pro kávavary Senseo, max pro kávovary se 70 mm (pody,pods,pads) a jsem z toho trochu jelen…….Dočetla jsem se že Dolce Gusto má možnost použít jen svou značku, Tassimo také, ale Cafissimo lze kombinovat, lze tedy s těmito kapslemi?Děkuji moc za odpověď.

 • Petr says:

  Jsem čerstvý majitel Cafissimo Duo a po týdnu se mi ho chce vrátit. Přístroj nevytvoří na kávě skoro žádnou pěnu – ve srovnání s DG je to katastrofa. Může to být kávou? Zkoušel jsem Crema (oranžové kapsle) a červenou kapsli Tchibo espresso elegant.

  • admin says:

   Mam oba. Duo neni nej kavovar, o tom zadna. Kazdopadne co se tyce cremy, tedy peny je to i dane pouzitou kavou. Tchibo kapsle “moc nepeni”. Ecaffe (italske smesy) peni o mnoho vice.

   Compact je urcite nejlepsi ze vsech tri, jde o klasicky caffitaly model a dela mensi spodni dirky do kapsli, coz pomaha tlaku a tedy i pene. Prime srovnani je urcite dost rozdil. Nicmene chutove to prilis rozdil neni, tzn. jde spise o efekt.

   Kazdopadne pokud neni problem misto, compact za soucasnych 1700 je urcite lepsi volba.

  • zdenek says:

   bohužel musím souhlasit s předchozím příspěvkem. Doma u rodičů máme Dolce Gusto a do práce jsem si koupil Cafissimo duo protože se mi líbilo to kompaktní provedení. Bohužel z kvality kávy jsem rozčarován. Káva skoro bez pěny, pokud pěna je, tak do půlminuty zmizí.Chuť kávy také nic extra.Káva má tak trochu “spálenou” chuť pro mě nepřijatelnou a pocitově je až příliš hořká (Espresso kraftig).Také mám pocit, jako by v kávě pořád zůstávaly stopy lógru, protože na patře zůstává takový “pískový ocas”. Dolce Gusto je chutí úplně někde jinde. Daleko lepší pěna, která nepadá, mnohem lepší chuť, je v podstatě jedno jakou kapsli použijete, chut je stále velmi dobrá.
   U Cafissima jsem vyzkoušel zatím : elegantní Espresso, Espresso kraftig, cafe crema jemná a cafe crema plná chuť.Elegantní Espresso je z nich nejsnesitelnější. Café Crema má zase dost nakyslou chuť, která mi také dost vadí. Zatím jsem nevyzkoušel limitované edice kávy, ale mám obavu, že to nebude o mnoho lepší… Nevím jakou kávu Tchibo do těch kapslí dává, ale napříkad balená mletá káva Tchibo Espresso Milano mi připravená v pákovém kávovaru Krups celkem chutnala. Káva z kapslí je ale chuťově o třídu horší, takže nevím jestli tam necpou nějakou méně kvalitní směsi nebo je to přístrojem samotným, protože teplota vody je příliš vysoká ?

   Dám mu ještě šanci a zkusím kapsle od Ecaffé…

   Pokud bych tedy měl někomu Cafissimo doporučit, tak bych dotyčnému poradil raději Dolce Gusto, pro lepší přípravu kávy a hlavně o třídu lepší chuť !

   • Zdenek says:

    Tak musím říct, že káva z kapslí od ECAFFE je chutově mnohem lepší než originál kapsle od Tchiba. Káva od ECAFFE má i mnohem lepší kremu. Po rozboru kapsle jsem zjistil, že dolní sítko je zcela jiné konstrukce než u originálních Tchibo kapslí. Mě osobně ten příplatek za kapsle od ECAFFE stál za to :o)

    • admin says:

     Zdravim. Technicky jsou kapsle vetsinou shodne. Caffitaly ma dve linky a ne vzdy jsou kapsle stejne co se tyce sitka atd. Taktez se to stale vyviji.

     Nicmene souhlasim, ze smesy Ecaffe jsou dle meho spickove. Aby ne, jde o originalni kapsle k systemu. Na techto se to cele ladilo.

 • Petr says:

  Děkuju za info.
  Zůstanu u něj. Mam málo mista, takže se budu muset smirit s mizernou pěnou 🙂
  Chutove s tím problém nemám.

  • admin says:

   Urcite neprohloupite. Navic s Duem lze lepe experimentovat, napriklad zkouset plnit kapsle atd. Kazdopadne opravdu doporucuji zkusit i jine kasple, pripadne soucasne limitovane edice Tchibo (ty za 89 Kc), dle meho soudu jsou o mnoho lepsi, nez bezne Tchiba.

  • Lida says:

   Jaký typ kapslí přesně používáš, já totiž žádný problém s pěnou u kávy nemám. Máš pravdu v tom, že u některých typů může být pěna větší, což může být způsobeno jiným vykrojením.. nebo jak u pákových kávovarů speciální přetlakovou miskoou..

 • Lenka says:

  Neřešil jste náhodou i hlučnost provozu? Je některý z přístrojů fakt hlučný? Jde mi o to, jestli si budu moct udělat kafe, když budou děti spát 😉
  Děkuji.

 • Anna Kmecová says:

  Dobry den. Na dolce gusto som kupila 3 plastove plnitelne kapsle takze si tam mozem dat akukolvek kavu. Videla som aj sealpod kovove plnitelne kapsle.
  Naopak do tchibo som plnitelne kapsle nezohnala tak vdaka za info ze mozem naplnit uz staru pouzitu.

Leave a Reply