Jaké jsou základní rozdíly mezi kavovarem na kapsle Tassimo a Dolce Gusto systémem? Tak přesně to bude cílem těchto řádků.

Zásadním rozdíly z hlediska nákupu těchto systémů jsou v zásadě dva: 1. je to cena základního kávovaru na kapsle. 2. schopnost systému dělat espresso.

Kolik stojí kávovar na kapsle?

Na našem trhu se prodávajaí kávovary Bosch Tassimo T20 od cca 3000,- Kč. Naproti tomu základní model Dolce Gusto Piccolo lze pořídit o 1000,- Kč levněji. Rozdíl v ceně není až tak dán marketingem firem, ale faktem, že systém Bosch Tasimo je mnohem složitější a obsahuje více elektroniky. Dolce gusto je výrazně jednoduší kávovar z hlediska konstrukce, systém Tassima je obecně nejsofistikovanější mezi kapslovými kávovary (možná až příliš).

Cena kapslí Dolce Gusto a Tassimo

V tomto ohledu si systémy jsou si oba systémy zhruba rovny. Oba systémy patří mezi dražší. U mléčných nápojů je nutné si uvědomit, že potřebujete 2 kapsle, tzn. cena drinku je x2.

Kvalita a chuť Espressa

Kvalita, respektive chuť je velmi subjektivní věc. Známým faktem je, že na určitou kávu si člověk zvykne a často velmi kvalitní káva nezkušenému člověku nechutná atp. Každopádně, na přípravu bežného kvalitního espressa je zpravidla vhodné mít kávovar, který dokáže vyvinout tlak min. 11 barů (čím více tím lépe). Tassimo systém je systémem nízkotlakým, pouze 3,3 barů. Naproti tomu Dolce Gusto pracuje s rozumnými 15ti bary. Z tohoto titulu lze říci, že Tassimo systém není vhodný pro vyznavače pressa. Tassimo uvádí, že kávu děla zcela jinou technologií (údajně vyšší rychlost průtoku či tak něco) a pravděpodobně jsou T-discy optimalizované, tzn. obsahují právě směs připravenou na tento typ kávovaru. Pozn.: tlaky kávovaru jsou pro každý systém identické bez ohledu na typ kávovaru, který zvolíte. Pro milovníky press je tedy vhodnější Dolce Gusto.

Obsluha kávovaru

Tassimo systém byl konstruován tak, aby uživatel opravdu nemusel nad ničím přemýslet a zmačkl jediné tlačítko. Systém vám nedovolí nápoj jakkoliv pozměnit. Z hlediska jednoduchosti obsluhy bude Tassimo lepší volbou než Dolce Gusto. Naproti tomu tato vlastnost má odvrácenou stránku a to nemožnost cokoliv modifikovat a měnit.

Nesquik vs Milka

Jako hlavní výhoda obou systémů se uvádí možnost přípravy mlečných nápojů. Tento argument je často klíčový, proč lidé volí Dolce Gusto kapsle nebo Tassimo T-disky místo jiných systémů (přičemž capucino nebo lze udělat i na Tchibo nebo nespresso systémech). Ano je pravdou, že profláklé značky čokolád nabízí pouze tyto dva systémy. Oba systémy pro mléčné nápoje potřebují 2 kapsle. Tassimo má v USA ve své stáji i kafe Starbucks

Vybrali jste si svůj systém? Pokud si nejste 100%, doporučuji se podívat i na velmi zajímavý Tchibo Cafissimo systém, případně Nespresso,One Response to “Dolce gusto nebo Tassimo: který je lepší?”

Leave a Reply