Krátký návod, jak znovu naplnit již použité kapsle Dolce gusto a jak kapsle recyklovat. Ano, slyšíte správně. Kapsle Dolce Gusto lze plnit znovu a znovu. Na internetu je celá řada postupů, tento článek přináší výběr těch nejlepších. Upřímně ale říkám, že plnění dolce Gusto je opravdu špinavá práce, neobeejde se bez nože.. zkrátka dolce gusto systém není z těch nejlepších co se týče recyklace patron. Pokud chcete vidět jak jsou na tom ostatní systémy, doporučuji projít návody pro Nespresso nebo Tchibo Cafissmo.
Nejelegantnější způsob zachycuje toto video. Není sice česky, ale myslím, že je velmi dobře pochopitelné. Klíčové je dobře sledovat, kde kávovar vytvořil otvor do fólie kapsle.

Pokud nevládnete angličtinou, zde je sice méně elegantní, ale taktéž funkční řešení s českým popisem:12 Responses to “Jak naplnit Dolce Gusto kapsle”

 • Dana says:

  Dají se kasle jiných výrobců použít pro Dloce Gusto Krups???Tučková

 • Katerinka says:

  Nedají. Výrobci si přirozeně hlídají, aby jejich systém kapslí nebyl zaměnitelný s jiným a oni se tím nepřipravili o převládající část výdělku. Kávovary Dolce Gusto Krups jsou proti jiným relativně levné, o to dražší jsou kapsle. Pokud jde o recyklaci, zkoušela jsem to s kapslemi obsahujícími čisté presso, tam je všechno v pořádku. Nedovedu si ale moc představit, čím bych plnila nějaké komplikovanější ochucené kávy, tam je asi lepší originál.
  Jestli ujíždíte na kávě Dolce Gusto a je Vám líto peněz (nejste sama), stačí lidem ve Vašem okolí říct, že máte doma kávovar Krups a je otázkou času, než jim dojde, že krabice kapslí je perfektní dárek…

 • Jano says:

  Káva rozdrbana po celej kuchyni a pól dňa zbytočne odsraneno…to sa fakt oplatí reciklovat pri cene kapsly cca 0,35 EUR.

 • P_E_T says:

  Popravdě po vyzkoušení snad už všeho, tak jediné pitné mi přijde to, co je s mlíkem. Jak je to jen černé kafe, tak je to nechutný humus a jdu do french pressu. Takže jsme nakoupili akorát capuccina a čas od času si uděláme to.

  • PetrBa says:

   Dobrý den, máme doma Dolce Gusto, dostali jsme ho zadarmo jako dárek k nějakému většímu nákupu, jinak bych asi koupil Tchibo Cafissimo. Dolce je docela dobré na kávové nápoje, (pro mě ty ze zrnkové kávy a malých objemů), sušené mléko asi moc nevadí. Manželka má ráda latté, klasiku nebo ve verzi karamel, já dávám přednost espressu. Tak kvalitnímu espressu z kavárny se nevyrovná, ale zase jsem pil v domácích podmínkách často i horší. Trošku problém bych viděl v kávách velkých objemů, kde přes cca 8g kávy teče 20-300ml vody, to už se vyluhuje kde co. Uvítal bych větší výběr espresso směsí, např z jednodruhových arabik, ale to si můžu koupit Nespresso nebo cafissimo, že. Kapsle kupujeme většinou v akcích (89 Kč), to je celkem dobrá cena. pro nás je kapslový kávovar vyhovující, rádi máme i jiné způsoby přípravy kávy – filtrovanou, moka a drahý presovač by se nám asi nevyplatil.

  • Izak says:

   Popravde …. vubec nerozumite kave ;-)) … to nic, mate stesti, ze jdu prave kolem.

   Tenhle pristroj umi jen a pouze espresso, delat cokoliv jinak je blabol marketaku, nebot se uvolnuji hnusne strisloviny z kavy ;-)) … viz pojem rozfazovani kavy ;-))

   Takze bud udelat jen male espresso, nebo espresso + vodu bokem … tzv. amerikano (nekdy tez Lungo)

   Ono videl jsem pristroj, ktery to fakt umi, ma 2 trisky, jednou udela vzdy espresso a druhou dolije horkou vodu bokem, mimo kavu … hezka vec …

   Tak a bez a vice nehres delanim z kavy patoky, 15 baru je 15 baru a to neni jako kavu prekapavat ;-))

   • hra72 says:

    Prístroj, který to umí, je ku příkladu Tchibo Cafissimo Classic… Horkou vodu vydáva z trysky na napěňování mléka.

Leave a Reply