V naších končinách je Dolce Gusto bezesporu nejznamější kávovar na kapsle, respektive systém na kapsule. Systém na svět uvedla firma Nestlé, dlouho po té, co získala velkou zkušenost s obdobným kávovarem Nespresso, které je na trhu o poznání déle a je ze stéjné stáje. Idea systému Dolce Gusto rozvádí původní systém Nespressa: kvalitní espresso systém, který nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, navíc přináší mladý cool image a možnost realizovat i nekávové nápoje, případně mléčné nápoje ze dvou kapslí. Uživatel kávovaru tedy, odobně jako u jiných kávovarů na kapsle, má k dispozici vždy širokou paletu kávových nápojů, anihž by musel řešit to, že má otevřeno 10 různých balíčků kávy a v lednici se kazí mléko.  Jako u většiny systému, kromě Caffitaly – Cafissimo, se jedná o uzavřený systém. Kapsule tedy kupujete pouze Nestlé.

Kávovar Dolce Gusto

Kávovary Dolce Gusto vyrábí firma Krups. V nabídce je 5 modelů lišící se spíše designem, než nejakou faktickou funkcionalitou. Krusp Dolce Gusto jsou známé svou základní červenou barvou, tvarem připomínající kačenku nebo fontánku. K dostání je i celá řada limitovaných edicí v modních vzorech. Základní cena začíná na 99 Euro, přičemž není problém pořídit Dolce Gusto i za polovičku v rámci akcí obchodních řetezců.

Proč si vybrat Kávovar Dolce Gusto

Dolce Gusto je sexy. Dámám se s přehledem tento systém líbí nejvíce. Nabídka drinků je sice omezena na výrobky nestlé každopádně je neméně rozmanitá jako nabídka Tassima a Tchibo Cafissima nebo Caffitaly. Kávovar nabízí tlak relativně rozumných 15 barů, takže i espresso lze považovat za espresso. Cena kávovarů je velmi příznivá.

Kdy se vyplatí na Dolce Gusto zapomenout?

Kávovary Dolce Gusto nemají parní trysku. Tzn. pokud se nespokojíte s mléčnou kávou na bázi sušeného mléka, máte smůlu. Kapsle Dolce Gusto prakticky nelze recyklovat (ono to lze, ale je to opravdu oříšek viz. Návod jak znovu naplnit Dolce Gusto kapsle). Kapsule jsou dražší než například Tchibo Caffisimo nebo Caffitaly. Dále je nutné se smířit s tím, že jediná značka kávy, co budete pít je Nescafe.

Odkaz na UK web Dolce Gusto
https://www.dolce-gusto.co.uk/EN/Pages/dolcegusto-home.aspx3 Responses to “Dolce Gusto”

Leave a Reply